SmartNav 4 AT

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
SmartNav zariadenie > SmartNav 4 AT
 

SmartNav 4 AT

SmartNav 4 AT (4 EG) - bezdotykové oládanie počítača, pohybom hlavy. Vhodné pre ľudí, ktorí nemôžu ovládať počítač rukami. Dg.: ALS, svalová dystrofia, roztrúsená skleróza, kvadruparéza...
462,00 €
:
 

Dodávame dve verzie:

1./ SmartNav 4 AT pre ľudí, ktorí nemôžu ovládať počítač rukami.
Hands-free verzia myši pre ludi s ALS - Amyotrofická laterálna skleróza, svalová dystrofia, roztrúsená skleróza, kvadruparéza, pri problémoch s chrbticou atď. SmartNav 4AT poskytuje všetko potrebne k ovládaniu počitača bez použitia rúk. Virtuálna klavesnica na obrazovke PC umoňuje písanie. Ukazovateľ myši sa ovláda pomocou prirodzeného pohybu hlavy snímaného infračervenou ( IR ) kamerou , ktorá je umiestnená priamo na monitore počítača. Kamera sleduje reflexný bod, ktorý je umiestnený na hlave (napr. na čiapke, čele, okuliaroch, a pod.) a následne posiela inštrukcie počítaču. Ten presunie kurzor myši na požadované miesto na obrazovke PC (súbor, ponuku, písmeno atď.) Kliknutie bežnej myši je nahradené jednoduchým zastavením hlavy a nasmerovaním reflexného bodu na požadované miesto monitoru PC.


2./ SmartNav 4 EG vhodná pre ľudí s problémemi, bolesťami zápästia, ktorý pracujú s bežnou klávesnicou, ale nechcú používať klasickú pc myš.
Umožňuje úplnú kontrolu nad myšou, zvyšuje produktivitu a rýchlosť pri práci. Neobsahuje virtuálnu klávesnicu.
Ukazovateľ myši sa ovláda pomocou  pohybu hlavy snímaného infračervenou ( IR ) kamerou, ktorá je umiestnená priamo na monitore počítača. Pohyb a ovládanie myši je pomocou prirodzeného  pohybu hlavy. Kamera sleduje reflexný bod umiestnený na vhodnom mieste na hlave napríklad na čiapke, čele, okuliaroch, a pod. a následne posiela inštrukcie počítaču a ten presunie kurzor Vašej myši na požadované miesto na obrazovke monitoru (súbor, ponuku, písmeno atď.) Kliknutie bežnej myši je nahradené jednoduchým zastavením hlavy a nasmerovaním reflexného bodu na požadované miesto monitoru PC (súbor, ponuku, písmeno atď.).

 

 Možnosť nastaviť podľa potrieb užívateľa:
- vlastnosti kurzora ( rýchlosť pohybu, ...),

- ľavé a pravé tlačidlo myši.

Systémové požiadavky:
-1 GHz Processor
-2.0 USB alebo 3.0 USB

Operačný systém:
- Windows XP, Vista, 7 alebo 8 a vyšší (32 a 64 bit)