Aplikácie pre iPad

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
 

Go Talk NOW

GoTalk NOW je určený pre alternatívne komunikáciu prostredníctvom iPadu, nie je v Slovenčine, usíte pracne prekladať.

GoTalk NOW je komunikačná aplikácia pre úplných začiatočníkov ale aj pre pokročilých užívateľov. Môžete začať komunikovať napr. len s vytvoreným jedným oknom, do ktorého vložíte obrázok "pohár s vodou" a nahráte k nemu  "ja chcem piť vodu".
Postupne pridávate ďaľšie okná a vytvorite komunikačné knihy.
Úpravy vykonávate priamo v iPade.


Doporučujeme vyskúšať:
a./ plnohodnotný Grid 3 v slovenčine. 
Program so slovenským čistým jasným hlasom a predikciou slov - pre Windows klikni TU
  
b./ alebo možnosť stiahnúť aj aplikáciu Grid for iPad na AppStore.

Celý článok...
 

Grid Player

Komunikačnú aplikáciu Grid Player si môžete stiahnuť priamo do iPadu cez AppStore, kde si ich môžete zakúpiť. Jazyk CZ.

Aplikácia sa môže používať iba v tabletoch s operačným systémom iOS (Apple), preto ich nemožno stiahnuť do tabletov s operačným systémom Android.

Existuje niekoľko ďalších aplikácií pre alternatívnu komunikáciu (AAK), sú však väčšinou v angličtine a je potrebné ich prekladať v iPade.

Grid Player
je aplikácia pre alternatívne a augmentatívnu komunikáciu (AAK) vytvorená na pomoc ľuďom so špeciálnymi potrebami, ktorí nemôžu hovoriť alebo ktorých reč nie je dostatočne zrozumiteľná pre komunikáciu. Vety, ktoré vytvoríte, sa prečítajú nahlas.
Je vhodnejší v základnej verzii pre pokročilejších užívateľov, pretože obsahuje veľkú slovnú zásobu. Množstvo začínajúcich užívateľov sa však najprv s aplikáciou "hrajú" (kreslia jednotlivé symboly a počúvajú názov obrázka) a často neskôr začnú spontánne komunikovať. Úpravy v aplikácii (napríklad pridávanie fotiek, nové slovo, zmena veľkosti okien atď.) Nemožno robiť priamo v iPadu, musíte mať kúpený počítačový program Grid 2. Priamo v ňom je možné robiť veľké množstvo úprav, upraviť aplikácie pre začiatočníkov i veľmi pokročilých, k dispozícii sú tiež symboly Widgit ale v českej verzii.

Celý článok...