Tobii PCEye Plus očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
Úvod > Tobii Eye Gaze zariadenia > Tobii PCEye Plus očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC
 

Tobii PCEye Plus očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

Tobii PCEye Plus očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC, užívateľ môže plnohodnotne ovládať prenosný alebo stolový počítač len pomocou svojich očí. Komunikačná pomôcka pre AAK.
:
 


 

Tobii PCEye Plus očná navigácia - Vám umožňuje bezdotykové ovládanie PC. Zariadenie sleduje oči na diaľku a pohyb hlavy tak nie je obmedzený nijakými ďalším príslušenstvom. Naviac, počítač možete ovládať aj spínačom a využívať infračervené diaľkové ovládanie prostredia. Ovládanie prostredia na diaľku Vám napríklad umožní si prepínať programy na televízii alebo na rádiu. Táto očná navigácia umožňuje užívateľom komunikovať pomocou tabuliek, vytvárať si dokumenty, editovať textové súbory, surfovať na internete, komunikovať s okolím, rodinou, spojiť sa s priateľmi on-line, hrať hry, využívať skype, zapnúť svetlá, rádio alebo televízor, počúvať hudbu, prezerať fotografie a to všetko jednoducho s použitím svojich oči.

Tobii PCEye Plus  nahrádza tradičnú klávesnicu a myš. Užívateľovi tak umožňuje ovládať prenosný alebo stolový počítač len pomocou očí.

Komunikácia - Nezávislosť - Kreatívnosť Integrácia - Diaľkové ovládanie prostredia - Sociálne siete

 

 

Vlastnosti

Windows Control
Všetky nastavenia a funkcie v systéme Windows Control sú nastaviteľné len pohľadom/ ovládané očami. To znamená, že užívateľ si v prípade potreby oči môže nastaviť sám. Umožňuje možnosť kalibrácie, ako aj zmenu času dĺžky pohľadu, alebo žmurkania užívateľa, nastavenie jazykov, vstupnej metódy atď. Umožňuje ovládať plochu počítača alebo akúkoľvek inú aplikáciu pomocou jednoduchého dvojstupňového procesu, ktorý znižuje riziko nežiaducich kliknutí.

 

Vysoká presnosť a precíznosť
PCEye Plus s Windows Control Vám umožní klikať očami aj na tie najmenšie ciele na obrazovke, takmer s pixelovou presnosťou.

 

Veľkosť
Toto zariadenie kvalitou a veľkosťou umožňuje pohybovať hlavou bez straty presnosti alebo prerušenia sledovania očí. Táto veľkosť tiež umožňuje slobodne sedieť alebo pohodlne ležať bez negatívneho vplyvu na ovládanie očami. Pokiaľ sa budete pohybovať mimo zariadenie PCEye Plus, a znova sa vrátite, zariadenie rýchlo zistí, kde sú Vaše oči, a bude ich ďalej sledovať.

 

Prenosné a flexibilné
PCEye Plus je vhodné pre  väčšinu notebookov a stolových počítačov s lepším výkonom a veľkosťou obrazovky až do 27”. Spracovanie očí prebieha v PCEye Plus, čo zvyšuje možnosť použitia aj na starších a menej výkonných počítačoch. Navyše dlhý kábel umožňuje používanie očnej navigácie na externom monitore a port prepínača umožňuje použitie prepínača priamo tam, kde je to potrebné.

 

Ovládanie prostredia s EyeR zariadením
PCEye Plus je dodávaný s jedinečne navrhnutým EyeR zariadením, ktorým možno ovládať okolité prostredie pomocou infračerveného rozhrania, vrátane ovládania senzorických miestností, IRČ hračiek, televízorov a inteligentných domácich funkcií. Zariadenie sa pripojí cez USB k stolovému počítaču alebo prenosnému počítaču, infračervený signál sa nasmeruje na určené zariadenie a prevezme kontrolu nad ovládaním.

 

Kombinácia sledovania očí a prístup spínačom
PCEye Plus je vybavený integrovaným spínacím portom, ktorý umožňuje ovládanie Windowsu aj spínačom. Sledovanie očí a prístup k spínačom Vám umožní riadiť Váš počítač efektívnejšie. S tlačidlom ,,sticky left click” kurzor myši neustále sleduje Vaše oči a pri každom stlačení spínača sa vykoná ľavé kliknutie.

 

Kombinácia sledovania očí a diktovania
Keď je hlas dokonale zachytený, diktovanie je najrýchlejší spôsob, ako premeniť hovorené slovo na písaný text. PCEye Plus má zabudovaný vysoko kvalitný systém so štyrmi mikrofónmi. Vďaka tomu máte teraz dve mimoriadne účinné metódy interakcie a môžete medzi nimi voľne prepínať, aby ste našli správnu individuálnu rovnováhu. Funkcia je dostupná len pre diktovanie v anglickom jazyku a niekoľko iných najpoužívanejších jazykov vo svete.

 

Rozmer: 22x18x322 (mm)     
Hmotnosť: 280 g
Kompatibilita s Windows 7, 64-bit. / Windows 8.1  / Windows 10
Kompatibilita s programom: Windows Control2 alebo Gaze Point 2


Odporúčané systémové požiadavky:
1 GHz dual core, 2 GB RAM
450 MB voľného disku pre inštaláciu
.NET 4.5 musí byť nainštalovaný na zariadení
USB 2.0 alebo vyššie
Veľkosť obrazovky až do 27”
Vertikalna plocha 5-10 mm pod obrazovkou monitora potrebná na upevnenie magnetickej platničky, ktorá následne slúži na upevnenie očnej navigácie.