Tobii PCEye Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
Tobii Eye Gaze zariadenia > Tobii PCEye Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC
 

Tobii PCEye Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

Tobii PCEye Mini je moderná high-tech pomôcka pre bezdotykové ovládanie počítača očami. Alternatívna počítačová myš veľká ako pero.Pozrite video. Dodávame rôzne varianty - vyberte si.
:
 

Kliknite TU a prečítajte si skúsenosti nášho klienta

Pozrite si video so slovenskými titulkami - kliknite na ---> Subtitles ---> Slovak

Popis Tobii PCEye Mini - špeciálna počítačová myš je najnovšia a najmodernejšia pomôcka pre augmentatívnu a alternatívnu komunikáciu - AAK.

Sledovanie smeru pohľadu je jednoduchý a ľahký spôsob komunikácie s deťmi a dospelými, ktorí nehovoria.

Komunikácia prebieha tým najjednoduchším spôsobom - pohľadom očí. Kamery umiestnené pod monitorom počítača, detekujú smer pohľadu a pohyb očí. Počítač povie hlasom na čo sa užívateľ pozerá, prehrá zvuk, príbeh, atď.

Výber (akcie) sa vykonáva upreným pohľadom na jedno miesto, prípadne žmurknutím. Využíva sa najmä u ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím, Rettovým syndrómom, DMO, oneskoreným vývojom, autizmom - všade tam, kde je človek schopný fixovať oči.

Zariadenie sníma oči kamerou z diaľky - hlava je tak úplne voľná a pohyb neobmedzovaný (okuliarmi, ukazovatelmil či iným príslušenstvom).


Tobii PCEye Mini:
- ľahké a prenosné zariadenie pripojené k počítaču cez USB2 alebo vyššie, upevnené pomocou magnetickej platničky pod obrazovkou počítača.
- nahrádza tradičnú počítačovú myš,
- pracuje na stolových počítačoch s menšou obrazovkou a na notebookoch do 19" s operačným systémom Windows.
- užívateľovi viditeľne uľahčuje komunikáciu a umožňuje kontakt s okolím.
- umožňuje užívateľovi vyjadriť svoje pocity a potreby pomocou obrázkov a symbolov. Užívateľ môže surfovať na internete, získavať informácií,  ku vzdelávaniu a práci a je účinným pomocníkom v domácom prostredí, v škole, u lekára, v opatrovateľskom centre, ako aj v zamestnaní.


Zariadenie dodávame v troch verziách:

 • Tobii PCEye Mini s Windows Control + Púzdro ochranné cestovné - umožňuje plnohodnotnú kontrolu Windows prostredia, možné klikanie ľavým aj pravým tlačidlom, dvojité kliky.


   
 • Tobii PCEye Mini s GazePoint + GazeViewer + SnapScene + Púzdro ochranné cestovné - nepoužíva sa na kontrolu Windows prostredia, táto verzia sa používa na diagnostiku kognitívnych schopností, pre rodičov, terapeutov, centrá a tých, ktorí chcú pravidelne kontrolovať pokrok v schopnostiach užívateľa.
   
 • Tobii PCEye Mini Classic + Púzdro ochranné cestovné - umožňuje plnohodnotnú kontrolu Windows prostredia pomocou výberu ovládania Mouse emulation alebo Gaze Selection.
   

Vhodné pri dg.: Amyotrofická laterálna skleróza (ALS), Autizmus, Detská mozgová obrna (DMO), Rettov syndróm, Vývinové oneskorenie, Mozgová príhoda (Afázia), Poranenie miechy (SCI), Poranenie mozgu, Skleróza Multiplex.

 

   Komunikácia - Nezávislosť - Kreatívnosť - Diaľkové ovládanie prostredia - Sociálne siete

 

 

 

 

 

 

Pre PCEye Mini odporúčame nasledujúce systémové požiadavky :

 • USB 2.0 alebo vyššie
 • Operačný Systém: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • 1 GHz, 2 jadrá
 • 2 GB RAM
 • Grafika 60 MB VRAM
 • Pixel shader 2.0 alebo vyššie
 • 450 MB voľného disku pre inštaláciu PCEye Mini softvéru
 • NET 4.5 musí byť nainštalovaný na zariadení
 • vertikalna plocha 7-10mm pod obrazovkou monitora potrebná na upevnenie magnetickej platničky, ktorá následne slúži na upevnenie očnej navigácie
 • Veľkosť obrazovky: odporúčané používanie max. do veľkosti 19”  (väčšina klientov používa 15,6", alebo 17")
 • Vzdialenosť užívateľa od zariadenia: 45 cm - 85 cm

Rozmery PCEye mini: 170mm × 18mm × 13mm / Hmotnosť: 59g

Pre tých, ktorí chcú používať zariadenie na obrazovke väčšej než 19", s USB 3 rozhraním a výkonnejším procesorom, odporúčame sa oboznámiť so zariadením Tobi DYNAVOX PCEye Plus.

Odporúčame PCEye Go používať v kombinácii s niektorým z nasledujúcich programov: