Let's play math, EN

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
Méďa, Altík, Petit softvér > Let's play math, EN
 

Let's play math, EN

Anglicky nahovorený výučovací a vzdelávací program zameraný na poznávanie základov matematiky na úrovni prvého stupňa základnej školy, ktorý...
57,00 €
:
 

Jazyk: anglický

               Licencia:
               - rodina / s postihnutím jedinca, cenovo najvyhodnejšia
               - 1 PC
               - multilicencia / pre školy a inštitúcie

Anglicky nahovorený vyučovací a vzdelávací program zameraný na poznávanie základov matematiky na úrovni prvého stupňa základnej školy, ktorý vychádza z českej predlohy programu MÉĎA POČÍTA. Program je vhodný pre jazykové školy, kde žiaci i pedagógovia ocenia jeho prednosti: zábavný prístup k matematike kombinovaný s učením angličtiny.
Program je rozdelený do štyroch kapitol a celkom obsahuje 43 úloh, z ktorých mnohé majú viac variant.Popis programu:
   Prvá kapitola Úvod do matematiky – je zameraná na rozvoj matematické predstavivosti, logického a abstraktného myslenia. Preberá sa tu výber prvkov podľa hlasového pokynu, pojmy najväčší, najmenší a rovnako aj radenie predmetov podľa veľkosti a množstva.

   V druhej kapitole Poznávanie čísel - sa začína pracovať s číslami do desiatich. Základom tejto kapitoly sú rozklady čísel, určovanie vzťahu medzi číslom a množstvom, poznávanie menších, väčších a rovnakých čísel a zostavovanie číselných radov.

   Kapitola Počítanie je zamarená na nácvik sčítania a odčítania. Pre pochopenie rovníc je zvolený postupný prechod od sčítania množstva s využitím rozkladov. Pre pokročilejších počtárov sú pripravené rovnice s tromi prvkami a zostavovaním matematického radu.

   Kapitola Hry obsahuje jednoduché hry zamarené na precvičenie sčítania a odčítaní, ale je si možné vyskúšať i platenie dolármi, spojením číselnej rady nakresliť obrázok či prejsť bludišťom, alebo vypátrať správny obrázok na základe výroku povedaného počítačom.   Program sa ľahko ovláda (jednou alebo dvoma klávesmi), jednoduché nastavení úrovne obtiažnosti (počítanie do troch, do päť, do desať, s nulou, bez nuly, …), pomocné dokončenie úloh, jednoduché a pritom pestré prostredie (stovky obrázkov a desiatky zvukov), nechýbajú tu krátke a veselé animácie i odmena za správne vyriešenie úloh.

Vlastnosti:
Program je multimediálny, je vytvorený pre Windows 95 a vyšší. S tím súvisia aj vyššie nároky na vybavenie počítača. Do poručujeme počítač PC / Pentium 90 a lepší / 600 MB na pevnom disku / 16 MB pamäť RAM (lepšia 32 MB) / zvuková karta / CD-ROM mechanika/ reproduktory / grafická karta s viac než 256 farbami a rozlíšením 800x600 bodov.

Upozornenie:
Vzdelávacie programy pracuju aj s Win 8, 64 bit vyššie.
V niektorých verziách nemožno spustiť softvér Méďa99. V prípade niektorých tabletov s Win8, možno programy spustiť len v okne (nie cez celú obrazovku) - záleží na konkrétnom type tabletu a jeho možnostiach rozlíšenie obrazu.