Workshop AAK pomôcky

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
 

Workshop pre študentky logopédie PdF Univerzity Komenského v Bratislave

Dňa 9.12.2014 naša firma ADROS s.r.o. v spolupráci s vedúcim katedry prof. PaedDr. Cséfalvayom, PhD. zorganizovala Workshop pre študentky 5.roč. logopédie PdF Univerzity Komenského v Bratislave. Študentky si mohli vyskúšať nové Tobii asistenčné technológie a špeciálne programy pre AAK.

Cieľom workshopu bolo získanie podrobnejších informácií o využití high-tech technologií v oblasti AAK, aplikovanie znalostí do praxe a rozvoj schopností riešenia problémov pri používaní moderných AAK zariadení dostupných v Slovenskej republike.

Študentky si kreatívnym spôsobom vďaka vopred pripraveným Case Studies osvojili základné postupy pri práci s počítačmi - komunikátoromi:
- ovládaným očami ako je Tobii I-15" Series, Tobii PCEye Go, Tobii Eye Mobile,
- hlavou SmartNav 4AT
- ústami IntegraMous Plus
- dotykom Tobii S32 scan.

Vo dvojiciach sa účastníčky oboznámili aj s viacerými AAK softvérmi ako Tobii Communicator 4 Premium, Tobii Gaze Viewer, Look to Learn, Grid2, SymWriter.

Po absolvovaní tohto workshopu získali študentky detailnejší prehľad o moderných asistenčných technológiach a tieto poznatky predstavujú solídny základ pre ďalšiu prácu v odbore logopédie.

  

Celý článok...