Boardmaker® v.6 Mayer-Johnson

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
 

Boardmaker® v.6 Mayer-Johnson

Najrozšírenejší AAK program vo svete na zhotovovanie a tlač komunikačných tabuliek pre osoby s narušenou komunikáciou. Pomáha užívateľom, učiteľom, špeciálnym pedagógom, rodičom.
417,00 €
:
 


Program Boardmaker® v.6 slúži na  zhotovovanie a tlač komunikačných tabuliek pre osoby s narušenou komunikačnou schopnosťou, ktoré sa nemôžu dorozumievať hovorenou rečou. Slová, pomenovanie obrázkov môžete napísať v slovenčine. Jeden z najrozšírenejších programov v oblasti alternatívnej komunikácie vo svete pomáha učiteľom, špeciálnym pedagógom a rodičom vytvárať a tlačiť vzdelávacie materiály so symbolmi pre študentov so špeciálnymi potrebami.

 

Tento program Vám umožní navrhnúť si vlastné tabuľky, šablóny, materiály so symbolmi podporované v 44 jazykoch (základná databáza v češtine) a vybrať si témy, symboly, značky, hrúbku a farby ohraničenia, jazyky, atď. – všetko navrhnuté tak, aby ste pomohli svojim študentom dosiahnuť ciele vo vzdelávaní. Boardmaker obsahuje databázu 4 500 kreslených symbolov v čierno-bielom alebo farebnom prevedení a množstvo vzorových šablón a tabuliek.

Program možno okrem  výroby komunikačných materiálov využiť aj pre zhotovovanie najrôznejších pomôcok pre výučbu, logopédiu.

K dispozícii je slovenský farebný podrobný manuál.

Menu programu je v angličtine, nazvy obrazkov je možné písať v slovenskom jazyku.

 

POZNÁMKA: Klient môže požiadať o inštaláciu programu, individuálne nastavenie, prispôsobenie, vytvorenie a prednastavenie vzorových komunikačných mriežok v slovenskom jazyku, zaškolenie používania, využívania a ovládanie programu na náhradnú komunikáciu - cena programu sa v takomto prípade individuálne navýši.

Viac info:    

 

 • Vizuálne tabuľky a možnosť tvorby príbehov napr. pre deti s autistickým spektrom chorôb
 • Materiály k posilneniu vzdelávania, správania a funkčných zručností
 • Komunikačné tabuľky pre neverbálnych študentov

Časovo úsporné nástroje a kreativne možnoti:

Boardmaker® bol vyvinutý a zdokonalený tak, aby znížil čas a úsilie prispôsobiť učivo podľa individuálnych potrieb vášho študenta.

 • Rýchlo prispôsobí príbeh nástrojom symbolate, ktorý pridáva symboly automaticky pri písaní textu.
 • Rýchla výmena obrázkov medzi dvomi  tlačidlami.
 • Pridanie a úprava vlastného obrázka alebo obrázka z internetu.
 • Náhodne miešanie  pre vytvorenie novej aktivity.
 • Materiály sa ľahko upravujú a prispôsobujú /obrázky jednoducho pretiahnete z internetu, fotoaparátu, zo súboru počítača alebo si zvolíte obrázky zo šablóny programu.
 • Materiály si upravite, prispôsobíte  a vytlačíte.
 • Máte možnosť vytváírať dynamické aktivity pre počítanie, triedenie, radenie a ďalšie pomocou pohyblivých tlačidiel.
 • Viete vytvárať tématické interaktívne tabulky pre žiakov
 • Možnosť vytvoriť symboli, obrázky napr.: pre jednotlivé krajiny, dovolenku, jedlo a menu, rodinu...
 • atď.

Jednoduché ovládanie. Do programu možno vkladať ďalšie obrázky, alebo fotografie, skladaním existujúcich symbolov možno tiež vytvárať symboly nové podľa vlastných potrieb. Symboly možno doplniť textom, hlasom, videom,  farebne zvýrazniť (ohraničenie či plocha obrázku). Možné upravovať veľkosť a počet symbolov na ploche.

Skušobná demo Trial verzia Boardmaker v. 6 - stiahnite si ju TU.


Licencia programu Boardmaker je viazaná na prácu s CD. Program mozete mať nainštalovaný na viacerých počítačoch, ale pracuje len jeden s vloženým CD. Firma dodávajúca softver Mayer-Johnson (výrobca programu) prísne pravidlá ohľadom straty ci poškodenia CD, preto doporučujeme CD chrániť pred stratou či poškodením.

 

Ešte viac symbolov a  aktivít Vám ponúka:

Boardmaker Plus! Vám umožňuje pridanie statických Boardmaker aktivít a umožní študentovi učiť sa a hovoriť.  Má schopnosť hovoriť, prehrávať záznamy, pohybovať sa medzi tabuľkami a komunikovať s tlačidlami na obrazovke. Boardmaker Plus! umožňuje vytvárať interaktívne knihy, pracovné listy, plány, základnú komunikáciu, hry na učenie, a ďalšie.

Boardmaker with Speaking Dynamically Pro (s dynamickým rozprávaním) obsahuje všetky interaktívne funkcie Boardmaker Plus! s predpokladom slov, rozširovaním skratiek a kvalitného hlasu  RealSpeak®

 

Požiadavky na systém Windows
Windows 2000, Windows XP, Windows 7, Windows 8 alebo Windows 10
Pamäť: 256 MB alebo vyšší
Miesto na pevnom disku: 1 GB
 
Požiadavky na systém Mac
Mac OS X 10.4.11 alebo vyšší - kompatibilný s Mac OS 10.7.x (Lion) a Yosemitského OS 10.10
Pamäť: 256 MB alebo vyšší
Miesto na pevnom disku: 1 GB