Tobii EyeMobile Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

 
 
 
rotator2.jpg rotator2_1.jpg rotator3.jpg rotator5new.jpg
 
 
 
Úvod > Tobii Eye Gaze zariadenia > Tobii EyeMobile Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC
 

Tobii EyeMobile Mini očná navigácia - bezdotykové ovládanie PC

Tobii EyeMobile Mini očná navigácia Classic je najnovšia a najmodernejšia pomôcka na bezdotykové ovládanie počítača pre AAK (augmentatívnu a alternatívnu komunikáciu).
:
 

Popis

Tobii EyeMobile Mini očná navigácia je najnovšia a najmodernejšia pomôcka na bezdotykové ovládanie počítača pre AAK (augmentatívnu a alternatívnu komunikáciu).

Komunikácia prebieha tým najjednoduchším spôsobom - pohľadom. Kamery umiestnené pod monitorom počítača detekujú smer pohľadu a pohyb očí. Počítač povie hlasom na čo sa užívateľ pozerá, prehrá zvuk, básničku a podobne. Ľahký spôsob komunikácie s deťmi a dospelými, ktorí nehovoria

Výber (akcie) sa vykonáva upreným pohľadom do jedného miesta, prípadne žmurknutím. Využíva sa najmä u detí s mentálnym a kombinovaným postihnutím, Rettovým syndrómom, DMO, oneskoreným vývojom, autizmom - všade tam, kde je dieťa schopné fixovať oči.

Snímanie kamerou z diaľky - hlava je úplne voľná (bez okuliarov, bez ukazovadiel či iného príslušenstva).

Ľahké a prenosné zariadenie prichytené pod obrazovkou počítača pomocou magnetickej platničky sa pripája k počítaču do portu 2USB., alebo 3USB

Tobii PCEyeMobile Mini očná navigácia s variabilným stojanom viditeľne uľahčuje užívateľovi kontakt s okolím. Doporučujeme používať so špeciálnym programom na hlasový výstup.

Táto špeciálna pomôcka slúži užívateľovi na získavanie informácií, ku vzdelávaniu a práci a je účinným pomocníkom pri komunikácii v domácom prostredie, v škole, u lekára, v opatrovateľskom centre ako aj v zamestnaní. Užívateľ tak môže vyjadriť svoje potreby a pocity pomocou obrázkov a symbolov.

Možnosť dokúpiť príslušenstvo:

- Držiak Reha 3D Eye cont.
- Stojan Reha podlahovy
 

Vhodné pri dg.: Amyotrofická laterálna skleróza (ALS), Autizmus, Detská mozgová obrna (DMO), Rettov syndróm, Vývinové oneskorenie, Mozgová príhoda (Afázia), Poranenie miechy (SCI), Poranenie mozgu, Skleróza Multiplex.

 

Tobii EyeMobile je ľahký, prenosný

Samuel ho využíva bez problémov aj na cestách v aute.


Windows 8 Gaze Selection umožňuje prístup k stovkám až tisíckam sociálnych, vzdelávacích, profesionálnych, zábavných aplikácii, ktoré sú momentálne prístupné pre Windows 8, ako napr.: YouTube, Pandora, Kindle, Hulu, Netflix,  Facebook a Twitter. Taktiež poskytuje prístup k plnej ponuke užívateľských programov, ako napr. Microsoft Office, ktorý Vám umožní písať, odosielať a prijímať emaily, surfovať po internete, písať a editovať texty, vytvárať tabuľky a veľa ďalších.